Kontakt

Karadžičova 3, 811 08 Bratislava (budova na rohu, kde vyusťuje ulica 29. augusta na Karadžičovu)
(v priestoroch salónu helagos, prízemie)

Objednať sa na masáž môžete prostredníctvom e-mailu, alebo kontaktného formulára, ktorý môžete využiť aj na akékoľvek otázky.

Pre rodiny s malými deťmi a imobilných klientov je možná masáž aj doma.

 

Mgr. Martina Moyzesová

S ajurvédou som sa prvýkrát stretla po skončení vysokej školy. Zaujala ma pre svoj celostný prístup k človeku, ktorého vníma ako spojenie fyzického tela, psychiky a ducha a zároveň individuálny prístup, ktorý zohľadňuje osobnú konštitúciu každého jedinca. Štúdium ajurvédy som absolvovala u Dr. Govinda Rajpoota – ajurvédsky inštitút Dhanvantri v Prahe, kde som študovala od 2010 do 2015. Popri tom som v Prahe absolvovala aj kurz indickej masáže dáta snehan a havajskej masáže. Ajurvéda mi poskytla odpovede na mnohé moje otázky, priniesla mi porozumenie nielen svojmu telu a mysli ale aj životu. A posunula ma ďalej na mojej ceste. Stretla som ďalších učiteľov, ktorí sa mi stali sprievodcami na ceste k sebe samej, do svojho srdca.

S jógou som sa zoznámila ešte skôr než s ajurvédou, pred 27 rokmi, keď som mala 14 rokov. Každodenné cvičenie pomohlo do mojej plnoletosti skorigovať skoliózu. V dospelosti som ďalej pokračovala v štúdiu jógy a zoznámila sa s pranajámou a filozofiou jógy. Zistila som tak, že jóga nie je len fyzické cvičenie. Výučba jógy bola aj súčasťou štúdia v Dhanvantri.  

Od roku 2012 pôsobím ako terapeutka – poskytujem masáže a konzultácie zamerané na zlepšenie fungovania pohybového aparátu, ohľadom výživy a životného štýlu. Vyučujem jógu a vediem vzdelávacie kurzy zamerané na pochopenie fungovania vlastného tela a mysle na princípoch ajurvédy, od roku 2020 aj v rámci vzdelávacieho programu Univerzity tretieho veku pri UKF v Nitre.

Jóga a ajurvéda patria k sebe, obe tieto filozofie sú postavené na rovnakom princípe a navzájom sa dopĺňajú. Kým jóga je aktívny prístup, ajurvéda má hlboké vedomosti o fyziológii a psychológii. Ako informácie tak aj praktické skúsenosti sú rovnako dôležité nech už chceme vo svojom živote zvládnuť čokoľvek. Rovnako to platí aj pre zvládnutie svojho života ako takého, v tele aj v mysli.

 

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)

Predmet (povinné)

Vaša správa